Visst gör det ont när knoppar brister så lyder ju Karin Boyes berömda dikt och så lyder även vårt tema i programmet. Vi gästas dagen till ära bland annat av gamla favoriterna Vargkvint, De är aktuella med den alldeles nya skiva Jorden Kallar som släpptes häromdagen. Vi får både en intervju med dem och smakprov från skivan

Vi har även varit på teater och sett Next to Normal som har premiär som spelar sista föreställningen ikväll 26:e april på teater Maxim. Gå dit och se den om ni har chansen! Den är helt fantastisk. Vi har ett reportage från föreställningen sist i programmet. I övrigt berättar Anne Konstenius om svängiga Klubb Kabeza och vi har själva samlat berättelser om sådant som gör ont men även om sådant som glädjer och värmer. Lyssna och njut!

Podden och tillhörande omslagsbild på den här sidan tillhör Radio Totalnormal. Innehållet i podden är skapat av Radio Totalnormal och inte av, eller tillsammans med, Poddtoppen.