Gudars Skymning
Avsnitt

Orgasm vid förlossning? Och att guidas av kroppen för att känna trygghet – med gäst Lea

Dela

Veckans avsnitt handlar om att vara kvinna idag. Tillsammans med min gäst Lea pratar vi om hur vi blivit fråntagna rätten till en fri förlossning på egna villkor. Idag sker kontroller, tester på mödrar och kanske stressar de kroppen mer än hjälper? Vi pratar om att det pratas väldigt lite om orgasm vid förlossning vilket är som en förlängning av samlaget. Och att vi kvinnor hittar kraften när vi känner in och lyssnar på kroppen och den gudomliga intuitionens viskningar.

Gillar du podden? Sprid den till dem du tror skulle gilla den, recensera och dela på sociala medier! Tacksam för att du är här! ✨

Boka tid för Medial vägledning eller healing på rebekkamedium.se eller följ @gudarsskymningpodden

Podden och tillhörande omslagsbild på den här sidan tillhör Rebekka Aldén. Innehållet i podden är skapat av Rebekka Aldén och inte av, eller tillsammans med, Poddtoppen.