Dreamhackspecial: Killar.se träffar Jimmy som är engagerad i Sverokföreningen Play Together. Föreningen startade efter att det otänkbara hände, ett självmord. Oscar verkade må bra och hade inte pratat om hur han mådde med sina vänner så när han förlorade kampen mot depressionen kom det som en chock. För att bryta tabut om psykisk ohälsa och inkludera alla som känner sig ensamma skapades Play Together. Här får du alltid spela och prata med någon. Communityt har 1500 medlemmar och kör alla möjliga spel. Välkommen in, playtogether.se.

Killar.se har stöd för dig som är kille eller ung man. Vi har stödchatt 5 kvällar i veckan, klockan 19–21. I chatten är du helt anonym. Chatta med oss på chatt.killar.se om vad du vill. Du är alltid välkommen till Killar.se.

Podden och tillhörande omslagsbild på den här sidan tillhör Killar snackar med killar. Innehållet i podden är skapat av Killar snackar med killar och inte av, eller tillsammans med, Poddtoppen.