Oskyddat samtal
Avsnitt

187. Polisen, Transferiatet & Örebropartiet - Peter Springare

Dela

Fd Polisen Peter berättar om hans minst sagt intressanta karriär inom polisen där han blev omplacerad och sedermera utköpt på grund av "rasistiska" inlägg på Facebook.

Avsnittet är redigerat så att det börjar med en av de mest minnesvärda polisberättelserna som Peter har. Egentligen kommer denna berättelse i slutet av avsnittet men vi ville att den skulle komma i början.


Boka för bövelen in 1:a augusti i kalendern för då kommer Filip, Gustav & Viktor till Göteborg, länk här: https://www.ticketmaster.se/event/stand-up-med-viktor-klemming-filip-pelas-gustav-hardner-biljetter/365956424


Vad tyckte du om avsnittet?

Vem vill du se som gäst härnäst? Kommentera!


Bli medlem i kanalen för att få åtkomst till flera förmåner, bland annat så får du tillgång till avsnitten före alla andra & utan reklam, vi prioriterar medlemmars förslag på gäster & svarar alltid på medlemmars kommentarer. Länk nedan:

https://www.youtube.com/channel/UCuBt5BR-mKCItoZE-eXBBcg/join

Följ oss gärna på sociala medier:


Gustav:

https://www.instagram.com/gustavhardner/

https://www.tiktok.com/@gustavhardner


Filip:

https://www.instagram.com/filippelas/

https://www.tiktok.com/@ffilippelas


Viktor:

https://www.instagram.com/viktorklemming/

https://www.tiktok.com/@viktorklemming94

Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.

Podden och tillhörande omslagsbild på den här sidan tillhör Oskyddat samtal. Innehållet i podden är skapat av Oskyddat samtal och inte av, eller tillsammans med, Poddtoppen.