Amy Fry-Pitzen hämtar upp sin sexårige son Timmothy från förskolan bara en timme efter att hans pappa släppt av honom. Hon säger att det har skett en familjekris och skolan har ingen anledning till oro. Men det har inte skett någon familjekris och pappa James blir verkligen orolig när han senare under dagen inte får tag på Amy.
Skrivet av Sofie Karlsson. Klippt av David Oscarsson. Berättat av Dan Hörning.
Vill du att Olösta mord ska fortsätta att komma ut varje vecka? Du kan påverka genom att dela podden med alla du känner som kan tänkas vara intresserade och/eller sponsra via Patreon; https://www.patreon.com/olostamord
Har du teorier om vad som hänt i fallen som vi tagit upp i podden? Skicka dem till: zimwaypodcast@gmail.com så kommer vi ta upp dem i kommande avsnitt.
Podden och tillhörande omslagsbild på den här sidan tillhör
Dan Hörning och David Oscarsson. Innehållet i podden är skapat av Dan Hörning och David Oscarsson och inte av,
eller tillsammans med, Poddtoppen.