Patos
Avsnitt

Agnieszka Kotlarska

Dela

I veckans avsnitt berättar Ida om modellen Agnieszka Kotlarska som var den första polska kvinnan att vinna tävlingen Miss International. Efter det fick hon det ena modelljobbet efter det andra och blev ansiktet utåt för några välkända märken. I Polen visste alla vem hon var och det skulle visa sig ha förödande konsekvenser.


Har ni tips på ämnen eller olika fall ni vill att vi tar upp får ni mer än gärna kontakta oss på patospodd@gmail.com eller på Instagram via Patospodd eller via lucasternestal och utt3rclou. Glöm inte att prenumerera på podden så ni får notiser om när nya avsnitt läggs ut och ge oss gärna betyg!

Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.

Podden och tillhörande omslagsbild på den här sidan tillhör Lucas Ternestål. Innehållet i podden är skapat av Lucas Ternestål och inte av, eller tillsammans med, Poddtoppen.