Spojené štáty zakázali niektoré najpokročilejšie modely umelej inteligencie mimo USA, dokonca k nim mali stratiť prístup niektorí developeri, ktorí na AI pracovali.
Zároveň sa na burzu dostala spoločnosť SpaceX... ale vlastne nie ako súkromná vesmírna firma, ale najmä ako spoločnosť na umelú inteligenciu. A Musk sa tak stal prvým bilionárom.
Čo sa teda deje vo svete AI, či už prebieha zbrojenie a či to celé nie je iba bublina?
Tomáš Prokopčák sa v podcaste Dobré ráno pýtal Ondreja Podstupku, moderátora podcastu Klik.
Zdroje zvukov: Youtube/Bloomberg Television, Youtube/CBS News, Youtube/Allen Bagby
Odporúčanie:
A dnes odporúčam, primerane k téme, aby ste sa porozprávali s nejakým skutočným človekom.
Podden och tillhörande omslagsbild på den här sidan tillhör
SME.sk. Innehållet i podden är skapat av SME.sk och inte av,
eller tillsammans med, Poddtoppen.