Fredrik och Ulf diskuterar vad vi stoppar in i våra förstärkare och vilka signalnivåer vi använder. Fölster snöar in på effekten kompression. I veckans pryl pratar vi om förstärkare från Zuta Amps.

I detta avsnitt: Chase Bliss, Benson, Vemuran, Zuta, Fender, Nobels, Magnatone, Huima, MXR, Gibson, Marshall, Naylor, Lovepedal, Hudson, Beetronics, Todd Sharp, Analogman, Ross, Origin, Keeley, Drybell, Suhr.

Podden och tillhörande omslagsbild på den här sidan tillhör En gitarr-podcast av och med Fredrik Heghammar, Ulf Edelönn och Fredrik Fölster. Innehållet i podden är skapat av En gitarr-podcast av och med Fredrik Heghammar, Ulf Edelönn och Fredrik Fölster och inte av, eller tillsammans med, Poddtoppen.

Ultimate Guitar Gear Podcast

#173. Input

00:00