Veckans avsnitt är en match made in heaven. Lineupen är: en mäklare från Svensk Fastighetsförmedling, en statistiker från Hemnet, ett bolåneproffs från Stabelo och en privatekonom från Avanza. Hur ser framtiden ut på bostadsmarknaden? Hur förhandlar man ränta på bästa sätt? Kommer marknaden återhämta sig till 2021:s nivåer? Dessutom: Kan man inkludera katten i köpeskillingen?
Tänk på att det kan svänga! Att spara i fonder, aktier och andra värdepapper har över tid varit ett bra sätt att få pengar att växa, men hur det går i framtiden vet ju ingen. Det kan gå både upp och ner så det är alltså inte säkert att du får tillbaka pengarna du satte in från början.
Podden och tillhörande omslagsbild på den här sidan tillhör
Avanza - Elin Wiker, Aleksander Jovanovic Aronsen & Philip Scholtzé från Placera. Innehållet i podden är skapat av Avanza - Elin Wiker, Aleksander Jovanovic Aronsen & Philip Scholtzé från Placera och inte av,
eller tillsammans med, Poddtoppen.